سه شنبه ١٨ مرداد ١٤٠١

مجتمع آموزش عالی فقه

فِيهِ رِجَالٌ يُحِبُّونَ أَن يَتَطَهَّرُوا

اوقات شرعی به افق شهرها

صفحه اصلی > اسلایدر بزرگ > کتابخانه مجتمع فقه 

مدرسه و کتابخانة مجتمع آموزش عالی فقه در سال 1326 شمسي با عنايات مرحوم حضرت آيت ا... العظمي حجت کوه کمره‌اي با نام مدرسه مبارکه حجتيه تاسيس شد. کتابخانة مدرسه نيز از همان بدو تأسيس فعاليت خود را به صورت جدي انجام داده است. اين مدرسه همزمان با تاسيس مرکز جهاني علوم اسلامي و پس از آن جامعه المصطفی(ص) العالميه فعاليت خود را در جهت خدمت به طلاب غيرايراني تغيير داد و مجتمع آموزش عالی فقه با محوريت اين مدرسه و تابعيت مدارس مومنيه و شهابيه تاسيس شد.

مديريت کتابخانه مجتمع آموزش عالی فقه(حجتيه) در جهت اهداف و وظايف مجتمع به منظور سازماندهي منابع کتابخانه‌اي (اعم از کتاب، نشريه، پايان‌نامه، نسخ خطی و سنگی و...) و با هدف ارائة خدمات علمي و پژوهشي به طلاب،‌ محققان،‌ اعضاي هيأت علمي و کارکنان مجتمع، زير نظر معاونت پژوهش مدرسه فعاليت خود را آغاز کرد.

اين کتابخانه در سال 1382 شروع به ا نجام عمليات سازماندهي کتاب‌ها کرد و در پي آن، عمليات انجام فهرستنويسي بر اساس قواعد استاندارد جهاني و رده بندي LC توسط يک تيم مجرب کتابداري شروع شد. اين فرآیند در طول 15 سال توانسته بیش از 29000 عنوان کتاب، 3020عنوان پایان نامه و 1043 نسخه خطی را فهرستنويسي نمايد.

اين کتابخانه با استفاده از نرم افزار کتابخانه‌اي آذرسا از شرکت پارس آذرخش در حال خدمت‌رساني به طلاب مدرسه است.

در حال حاضر کتابخانه با مجموعه‌اي بالغ بر 79000 جلد کتاب فارسي و عربی، جهت خدمت‌رساني در تمام سطوح حوزوي فعاليت مي‌کند.

نيروي انساني مشغول به کار در بخش‌هاي مختلف کتابخانة مجتمع آموزش عالی فقه(حجتيه) جمعاً چهار نفرند که با توجه به استانداردهاي کتابخانه‌اي ملي و بين‌المللي اين تعداد افراد کم هستند، اما سعي و تلاش خود را در جهت پايين آوردن کمبودها و کاستي‌ها مي‌نمايند.

ساعت کاري کتابخانه از ساعت 07:30 صبح الي 20:30 مي‌باشد و فقط هنگام اذان ظهر و مغرب جهت اقامة نماز تعطيل است.

خدمات کتابخانه به دو بخش خدمات فني و خدمات عمومي تقسيم مي‌شود که در بخش‌هاي مختلف در حال خدمت رساني هستند. بخش‌هاي خدمات عمومي عبارت‌اند از: امانت، نشريات، پايان‌نامه، نسخ خطي، نسخ سنگي، مخزن، بانک اطلاعات.

شماره تماس: 37182512  و 37182513