جستجو
جستجوی پیشرفته
English | فارسی | Urdu | Az | العربی
صفحه اصلی > نکته های اخلاقی > نکته های اخلاقی > كشكول 


  چاپ        ارسال به دوست

مسخره می کنی پس...!

بسم اللّه الرحمن الرحیم

کلام وحی:  مسخره می کنی پس...!

الَّذِینَ یَلْمِزُونَ الْمُطَّوِّعِینَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ فِی الصَّدَقاتِ وَ الَّذِینَ لا یَجِدُونَ إِلاَّ جُهْدَهُمْ فَیَسْخَرُونَ مِنْهُمْ سَخِرَ اللَّهُ مِنْهُمْ وَ لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ

آنهایی كه از مؤمنان اطاعت كار، در صداقتشان عیب جویی می‌كنند، و كسانی را كه (برای انفاق در راه خدا) جز به مقدار (ناچیز) توانایی خود دسترسی ندارند، مسخره می‌نمایند، خدا آنها را مسخره می‌كند و برای آنها عذاب دردناكی است.

(توبه / 79)

کلام معصوم:  وصیت مولا-3

امام علی علیه السلام:الله الله فی الایتام فلا تغبوا افواههم ولا یضیعوا بحضرتكم.

والله الله فی جیرانكم فانهم وصیة نبیكم.ما زال یوصی بهم حتى ظننا انه سیورثهم.

خدا را خدا را در مورد یتیمان; نكند كه گاهى سیر و گاهى گرسنه بمانند; نكند كه در حضور شما، در اثر عدم رسیدگى از بین بروند.

خدا را خدا را كه در مورد همسایگان خود خوشرفتارى كنید، چرا كه آنان مورد توصیه و سفارش پیامبر شما هستند. وى همواره نسبت ‏به همسایگان سفارش مى‏فرمود تا آنجا كه ما گمان بردیم به زودى سهمیه‏اى از ارث برایشان قرار خواهد داد.                                                                                                                                                         نهج البلاغه/نامه47

 کلام بزرگان:  میخای توانایی فوق العاده داشته باشی!؟

اگر مواظب دلتان باشيد و غير خدا را در آن راه ندهيد، آنچه را ديگران نمي بينند شما مي بينيد. و آنچه ديگران نمي شنوند، شما مي شنويد.

شیخ رجبعلی خیاط

*    پزشکی و سلامت: چاقی و خنده

براي جلوگيري از چاقي، به جاي آنكه فرد با رژيم‌هاي غذايي طولاني مدت خود را اذيت كند و به خود فشار آورد، رژيم‌هاي آسان خنده مي‌تواند مفيد واقع شود. در حالي كه بسياري از متخصصان مي‌گويند تنها با تحرك فراوان مي‌توان عضلات بدن را به حركت درآورد و به واسطه آن لاغر شد؛ بررسي‌ها نشان مي‌دهد خنديدن هم مي‌تواند اين عضلات را تكان دهد و در نهايت افراد را لاغر كند. به هر حال، كساني كه تصميم دارند با شادماني و بشاش بودن وزن خود را كم كنند بايد روزي 10 بار از ته دل بخندند.

 علمی: ترفند پاک کردن ویروس فلش مموری

 بعضی از اوقات با قرار دادن فلش مموری در داخل رایانه و با کلیک کردن بر روی آیکون آن در داخل My computer با پیغام هایی مثل Access Denied و یا Open With مواجه می شوید.
در چنین مواردی اگر هسته اصلی این ویروس بر روی رایانه شما نباشد به راحتی می توانید این ویروس را از روی فلش مموری خود پاک کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:
1.
My computer را باز می کنیم  .
2. به منوی
Tools رفته و Folder Options را انتخاب می کنیم .
3. به تب
View رفته و Show Hidden Files and Folders را تیک میزنیم و Hide protected operating file system  تیکش را بر می داریم . بر روی منوی start کلیک سمت راست کرده و Explorer را انتخاب می کنیم.  در پنجره Explorer قسمت سمت چپ آن فلش مموری را انتخاب می کنیم  .
4.  فایل های
Autorun و Recycler را که به صورت پنهان می باشند را از سمت راست داخل فلش پاک می کنیم .
5. فلش مموری را از سیستم جدا کرده و دوباره به رایانه متصل می کنیم . حالا به راحتی از فایل های فلش مموری استفاده کنید .

یک ذکر:    خلاصی از شدائد

در جواهر مكنونه آمده است كه به جهت خلاصي از شدائد خواندن يا رئوف يا رحيم 544 بار بدون زياد و كم بايد بخواند از جمله مجرباتست و بعضي از بزرگان ادعاي تجربه نموده اند.

کتاب داروخانه معنوی (ص164)

 سایت:  پرسمان (اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها)                                 http://porseman.org/q

                

 حال و هوای جبهه:  شهداء، اولیاء خدایند

سردار «جعفر جهروتی‌زاده» جانباز 70 درصد، راوی آشنای مناطق عملیاتی فکه، عین‌خوش و شرهانی در گفت‌وگوی با فارس خاطره‌ای را از شهید پازوکی روایت می‌کند:
شهید «مجید پازوکی»  تعریف می‌کرد: «در منطقه فکه بودیم؛ یکی از عراقی‌ها که مدتی در ایران اسیر بود، به زبان فارسی تسلط داشت، می‌گفت که یکی از سربازان ایرانی را کشته و در نقطه‌ای که خودش نشان می‌داد، به خاک سپرده است و اصرار می‌کرد بروید او را پیدا کنید.
ما به او توجهی نکردیم تا به کارمان برسیم؛ آن عراقی هم رفت؛ صد متر جلوتر رفته بود که دیدیم نشسته روی زمین و گریه می‌کند؛ ما تعجب کردیم و به سراغش رفتیم؛ آن عراقی، خودش را روی پیکر شهیدی که تقریباً سالم مانده بود، انداخته و گریه می‌کرد و می‌گفت: والله، اولیاء الله؛ عراقی هم به این رسیده بود شهدای ما برگزیده بودند».
شهید پازوکی هم بعد از مدتی در همان جایی که این شهید پیدا شده بود، به شهادت رسید.

منبع: http://www.navideshahed.com

داستان کوتاه:  آقای رئیس اگر مشکلی دچار شدی چکار می کنی؟!

آقاي اسميت به تازگي مديرعامل يک شرکت بزرگ شده بود، مديرعامل قبلي يک جلسه خصوصي با او ترتيب داد و سه پاکت نامه دربسته که شماره هاي 1 و 2 و 3 روي آن‌ها نوشته شده بود به او داد و گفت: «هر وقت با مشکلي مواجه شدي که نمي توانستي آن را حل کني، يکي از اين پاکت ها را به ترتيب شماره باز کن.» چند ماه اول همه چيز خوب پيش مي رفت تا اين که ميزان فروش شرکت کاهش يافت و آقاي اسميت بد جوري به دردسر افتاد. در نااميدي کامل، آقاي اسميت به ياد پاکت نامه ها افتاد. سراغ گاوصندوق رفت و نامه شماره 1 را باز کرد. کاغذي در پاکت بود که روي آن نوشته شده بود: «همه تقصيرها را به گردن مديرعامل قبلي بينداز.» آقاي اسميت يک نشست خبري با حضور سهامداران برگزار کرد و همه مشکلات فعلي شرکت را ناشي از سوء مديريت مديرعامل قبلي اعلام کرد. اين نشست در رسانه ها بازتاب مثبتي داشت و باعث شد مشکلات پشت سر گذاشته شود. يک سال بعد، شرکت دوباره با مشکل توليد توأم با کاهش فروش مواجه شد. با تجربه خوشايندي که از پاکت اول داشت، آقاي اسميت بي درنگ سراغ پاکت دوم رفت. پيغام اين بود: «تغيير ساختار بده.» آقاي اسميت به سرعت طرحي براي تغيير ساختار اجرا کرد و باعث شد که مشکلات فروکش کند. بعد از چند ماه شرکت دوباره با مشکل روبه رو شد. آقاي اسميت به دفتر خود رفت و پاکت سوم را باز کرد. پيغام اين بود: «سه پاکت نامه با شماره هاي 1و 2و 3 آماده کن.»

نکات مدیریتی:

*      در سلام كردن و ايجاد ارتباط دوستانه پيشقدم باشيد.

*      مراقب سلامتي خود باشيد و هرگز از ياد مبريد كه عقل سالم در بدن سالم است.

*      عيب جو و بهانه گير نباشيد و اجازه ندهيد اين دو خصلت در شما به عادت مبّدل شود.

*      از اشتباهات خود درس بگيريد و آن را به ديگران نيز درس بدهيد.

 شعر انتظار:   چشم به راه قد رعنا

به تمنّای طلوع تو جهان چشم به راه                            به امید قدمت کون ومکان چشم به راه

رخ زیبای تو را یاسمن آینه به دست                        قدّ رعنای تو را سرو جوان چشم به راه

الّلهم عجّل لولیک الفرج

اداره فرهنگی، هنری مجتمع آموزش عالی فقه


١٣:٤٦ - شنبه ١٩ دی ١٣٩٤    /    شماره : ٦٨١٣٢    /    تعداد نمایش : ٢٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بازديد کنندگان اين صفحه: 6757 بازديدکنندگان امروز: 176 کل بازديدکنندگان: 3629724 زمان بارگذاری صفحه: 0/8906
قم چهار راه شهدا خیابان حجتیه تلفن 37182125-025 - تمامی حقوق این سایت برای مجتمع آموزش عالی فقه محفوظ است.