جستجو
جستجوی پیشرفته
English | فارسی | Urdu | Az | العربی
صفحه اصلی > اخبار مجتمع 


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزش عالی فقه برگزار گردید. مجتمع آموزش عالی فقه، عَلَم فقاهت جامعه المصطفی است.

مجتمع آموزش عالی فقه، عَلَم فقاهت جامعه المصطفی است.

به گزارش مرکز خبر مجتمع آموزش عالی فقه، آیت‌الله علیرضا اعرافی، امروز ۱۲ شهریورماه در مراسم آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزش عالی فقه (مدرسه مبارکه حجتیه) که در این مدرسه مبارکه برگزار شد، گفت: (مدرسه) مجتمع آموزش عالی فقه، عَلَم فقاهت جامعه المصطفی است.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور ، مجتمع آموزش عالی فقه را پرچمدار فقاهت المصطفی خواند و گفت: مجتمع فقه در مباحث فقه مقارن و مباحث عمیق در مقارنه مذاهب، باید پیشگام جامعه المصطفی و حوزه علمیه باشد. ما نیازمند فقهی هستیم که ناظر به نظامات حقوقی دنیا باشد و فقه المصطفی باید در تعامل و تقابل با نظام های حقوقی دنیا، جدی ورود و عمل نماید

رئیس المصطفی با اشاره به برگزاری دومین دوره سطح پنج در مجتمع آموزش عالی فقه، ابراز داشت: انتظار می رود سطح پنج مجتمع فقه به سطحی راغی تر دست یابد و در کنار رشته فقه و اصول، سایر مباحث فقهی نیز توسعه یابد. تا کنون گام های جدی در عرصه فقه های تخصصی توسط جامعه المصطفی برداشته شده است که در برخی بخش ها، پیشگام در حوزه های علمیه به شمار می آید. برای نمونه در سال گذشته، رشته های جدیدی مانند فقه پزشکی و فقه محیط زیست و... در راستای گسترش ابواب نو در فقه و فقه تخصصی و عمق بخشیدن به آن، توسط شورای توسعه المصطفی تصویب گردید.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در بخش اول سخنان خود نیز با تبریک اعیاد قربان و غدیر و موالید این ماه پربرکت به بحث توبه پرداخت و گفت: نگاه ما به توبه در پیشگاه الهی دو نوع است؛ یکی اینکه توبه استثناء و تبصره است و گاهی و بر حسب اتفاق، انسان باید به آن پناه ببرد که این نگاه از منظر آیات و روایات درست نیست.

وی افزود: اگر انسان را درست بشناسیم و حقیقت توبه را به‌درستی درک کنیم و حریم الهی را هم بفهمیم، نگاه ما به توبه از نوع دیگر خواهد بود و آن اینکه توبه یک وظیفه و حقیقت مستمر و دائمی است.


٠٨:١٧ - دوشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٨٨٣٨١    /    تعداد نمایش : ٢٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بازديد کنندگان اين صفحه: 961709 بازديدکنندگان امروز: 291 کل بازديدکنندگان: 3620150 زمان بارگذاری صفحه: 0/7500
قم چهار راه شهدا خیابان حجتیه تلفن 37182125-025 - تمامی حقوق این سایت برای مجتمع آموزش عالی فقه محفوظ است.