دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨

مجتمع آموزش عالی فقه

فِيهِ رِجَالٌ يُحِبُّونَ أَن يَتَطَهَّرُوا

اوقات شرعی به افق شهرها

صفحه اصلی > اخبار مجتمع پنج شنبه ١٥ آذر ١٣٩٧ ٩٦٠٢٥


به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعة‌المصطفی، آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار طلاب مجتمع آموزش عالی فقه، که در مؤسسه امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن بیان جایگاه رفیع روحانیت در جامعه ابراز داشت: خداوند متعال در این عصر به جامعه اسلامی، بخصوص شیعیان، نعمتی عطا فرموده که در طول تاریخ بی سابقه و کم‌نظیر است و آن، شکل‌گیری انقلاب اسلامی است و دوستان و دشمنان تصور شکل‌گیری چنین حرکتی را نمی‌کردند.معظم‌له در ادامه تصریح کرد: قطعاً پس از پیروزی انقلاب، همگان وظیفه‌ای در قبال این نعمت بزرگ دارند که در مراتب بالاتر، نقش حوزه و روحانیت بسیار مهم است.

آیت‌الله مصباح یزدی خاطرنشان ساخت: این انقلاب تحولی عظیم در جامعه جهانی و همسایگان ایجاد کرده است و باید توجه داشته باشیم که این انقلاب، اکنون، دارای رهبری فرزانه، مدبر و بی‌نظیر است در این امر چه دوست و چه دشمن هم‌عقیده هستند.
استاد حوزه، در ادامه، با بیان تأثیرگذاری حوزه علمیه در بعد بین‌الملل خاطرنشان ساخت: به برکت امام(ره) و رهبری(مدظله‌العالی) گام‌های بلندی در عرصه معارف دینی برداشته است که در این زمینه می‌توان از نهاد بین‌المللی همچون جامعه‌المصطفی نام برد که امروزه بیش از 100 ملیت در سطوح مختلف علمی در حال تحصیل هستند و این خود افتخار ایران و انقلاب اسلامی است که این چنین نهاد علمی قوی در برابر شبهات مکتب‌های الحادی قرار گرفته و پاسخ‌گوست.

آیت‌الله مصباح یزدی، در ادامه، تأکید کرد: در بسیاری از مراکز آموزشی جامعه، جوان‌ها در اصلی‌ترین مسائل دینی و اعتقادی دچار مشکل هستند؛ لذا وظیفه حوزه‌هاست که در این زمینه گام جدی بردارند.
وی در ادامه تصریح کرد: باید در دانشگاه تحول ایجاد شود، زیرا آینده کشور در دستان دانشگاهیان است و این امر نیازمند نگاه حوزه به سمت دانشگاه‌هاست.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: