سه شنبه ١٨ مرداد ١٤٠١

مجتمع آموزش عالی فقه

فِيهِ رِجَالٌ يُحِبُّونَ أَن يَتَطَهَّرُوا

اوقات شرعی به افق شهرها

صفحه اصلی > اخبار مجتمع دوشنبه ٢٣ خرداد ١٤٠١ ١٢٧٣٦٩

نشست علمی همایش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی صبح روز چهارشنبه 18 خرداد ماه در مسجد مجتمع آموزش عالی فقه برگزار گردید .
 
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین سائلی مدیر گروه های علمی مجتمع ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام فرمودند : رهبر معظم انقلاب این بیانیه را با مرور تجربه 40 ساله انقلاب اسلامی برای 40 سال دوم این انقلاب با هدف تمدن سازی اسلامی طراحی و بیان فرمودند تا ما با این نقشه راه بتوانیم جامعه پردازی کنیم ، جامعه پردازی که از عمق دین برخواسته است .
ایشان بیان داشتند : این بیانیه با اختصار آن دارای ابعاد و زوایای گوناگون و دارای مطالب زیادی است که باید روی آن کار کرد .
با تأکیدی که مقام معظم رهبری بر این بیانیه داشته اند پژوهشگاه های مختلف به پردازش آن پرداخته اند . این مجتمع نیز اقدام به بررسی مبانی فقهی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نموده است و لذا این کار نو و ابتکار جدیدی است .
همچنین ایشان از طلاب و پژوهشگران خواست تا به صورت فعال وارد عرصه نوشتن مقاله در این زمینه شوند .
 

 
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین نیکخو معاون پژوهش مجتمع آموزش عالی فقه ضمن تشکر از اساتید و اهتمام آنها در عرصه پژوهش و همچنین طلاب و پژوهشگرانی که با انگیزه الهی وارد این میدان شده اند بیان داشتند: افتخار ما این است که سرباز امام زمان (عج) هستیم و در این عرصه فعالیت می کنیم .
با توجه به اینکه یکی از مهمترین مکتوبات و سفارشاتی که در ساختار نظام ابلاغ شد همین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می باشد فلذا مجتمع آموزش عالی فقه، مبانی فقهی این بیانیه را به عهده گرفته است.
ایشان بیان داشتند : در چندین جلسه محورهای این همایش تبیین شد و هم اکنون اساتید و پژوهشگران باید وارد این عرصه شوند تا این عناوین را تبیین و زوایای آن را باز کنند .
 
 
قابل ذکر است در این نشست اساتید و نمایندگان سطوح عالی به بیان سوالات و نکته نظرات خود پرداختند .

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: