دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨

مجتمع آموزش عالی فقه

فِيهِ رِجَالٌ يُحِبُّونَ أَن يَتَطَهَّرُوا

اوقات شرعی به افق شهرها

صفحه اصلی > اخبار مجتمع يکشنبه ٨ مهر ١٣٩٧ ٩٥١٥٩

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 97-98 روز شنبه 7 مهر ماه 1397 در مجتمع آموزش عالی فقه با حضور آیت الله قمی، مدیران، اساتید و طلاب محترم برگزار شد.

مراسم با قرائت قاری محترم و مداحی مداح اهلبیت جناب آقای جعفر نژاد آغاز گردید.

حجت الاسلام والمسلمین محامی(مدظله العالی) رئيس مجتمع آموزش عالی فقه در اين مراسم با تبريك سال تحصیلی به طلاب، مسير علم آموزي را مسيري سخت و مسئوليت آفرين دانست وگفت: خوشبختانه تمامي شما اين مسير را بر اساس آیه قرآن کریم انتخاب کرده اید. خداوند متعال می فرماید: وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً í فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ.

ایشان بااستفاده ازاین آیه به چند نکته اشاره نمودند:

1.      لازم است از میان هر قومی گروهی برای تحصیلی علم کوچ کنند؛

2.      فهم دردین و تفقه در دین؛

3.      انزار و ترساندن قوم پس از بازگشت به وطن؛

4.      لزوم بازگشت به سوی قوم و انزار ایشان.

ایشان افزودند اگر به این آیه شریفه توجه کنیم به کار ما جهت می دهد. در فهم دین و تفقه در دین و انزار و ترساندن مارا راهنمایی می کند.

مدیرمجتمع آموزش عالی فقه اظهار داشتند طلاب محترم برای رشد علمی و معنوی تلاش کنند جهت بازگشت به کشور برنامه ریزی داشته باشند حداقل دوازده ساعت کار علمی و مطالعه داشته باشند تا به نتایج مطلوبی دست یابند.

ایشان تأکید کردند طلاب محترم از تمام ظرفیت های موجود استفاده کند برای خودشان برنامه داشته باشند منتظر برنامه‌ ریزی دیگران نباشید.

حضرت آیت الله قمی معاون محترم بین الملل مقام معظم رهبری

ایشان در این مراسم، توجه به اینکه برای چه درس می خوانیم را از مهم ترین مسائل برشمرد و فرمودند آنچه حضرت امام را امام کرد این بود که به فلسفه فقه به چرایی فقه و چگونگی فقه توجه داشت حضرت امام گفت برای این درس بخوانیم که جامعه را بر اساس معیار های فقهی بسازیم. لذا حضرت امام مدرسه نساخت ولی انسان های مانند شهید مطهری و شهید بهشتی  تحویل جامعه داد.

ایشان توجه به حسن ظن و امید به هدایت مردم و جامعه را یکی از اصول مهم تبلیغ بر شمرد و فرمودند طلاب محترم نسبت به هدایت و ساختن جامعه باید امید وار باشند و این امر تحقق یافتنی است و با امید و توکل به خدای متعال می توانیم جامعه سالم وهدایت یافته ای را تحقق ببخشیم.

آیت الله قمی افزودند طلاب محترم در امر تبلیغ به صبر و استقامت و جریان سازی توجه داشته باشند و  همت بلند برای ساختن جامعه داشته باشند.

ایشان افزود: طلاب محترم توجه به درد های مشترک جامعه بشری داشته باشند تبلیغ طلاب محترم بگونه ای باشند که برای همه جامعه بشری مفید و قابل استفاده باشد.

وی باتوجه به شرایط فقر وگرسنگی در جامعه بشری بیان داشتند: امروز انسانها در وضعیت بسیار بدی زندگی می کنند. میلیون ها انسان های گرسنه و آواره در جهان داریم که از گرسنگی و آوارگی رنج می برد و این مساله و دیگر مسائل مهم جهان همچون امنیت، تروریست، خشونت و ... میبایست دغدغه ­ی مبلّغ باشد.

در پایان مراسم نیز از ممتازین و نخبگان آموزشی سال تحصیلی 97-96 تقدیر بعمل آمد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: