سه شنبه ٠٨ مهر ١٣٩٩

مجتمع آموزش عالی فقه

فِيهِ رِجَالٌ يُحِبُّونَ أَن يَتَطَهَّرُوا

اوقات شرعی به افق شهرها

صفحه اصلی > اخبار مجتمع چهارشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٨ ١١٠٣١٣

همایش "نقش مقام معظم رهبری در زمینه سازی ظهور" صبح امروز با استقبال پر شور طلاب، اساتید و همکاران گرامی مجتمع فقه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای طائب برگزار گردید.

 

در ابتدای مراسم پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و مدیحه سرایی مداح اهل بیت «حجت‌الاسلام والمسلمینتلخابی»، ریاست محترم مجتمع آموزش عالی فقه ، ضمن تبریک سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با بیان این که ان‌شاء‌الله پرچم این انقلاب با دست باکفایت مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، به صاحب اصلی آن حضرت ولی‌عصر(عج) تقدیم خواهد شد، اظهار داشت: نعمت جمهوری اسلامی، که خداوند متعال به مردم عزیز ارزانی داشته و خون‌های شهدای عزیز پای آن ریخته شده، در دستان ما امانتی است که باید ضمن صیانت از دستاوردهای ارزشمند آن، به اجرایی‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب توجه روزافزونی داشته باشیم.

وی، در ادامه، به نقش مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در زمینه‌سازی ظهور اشاره نمود و اذعان داشت: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) با رهبری داهیانه در مسائل گوناگون اجتماعی و سیاسی، فتنه‌های مختلف تحمیلی را به بهترین وجه مدیریت نموده‌اند.

رئیس مجتمع آموزش عالی فقه با بیان این که امثال بنده در معرفی و تبیین ویژگی‌های شخصی، مدیریتی، شخصیت حقوقی و اجتماعی ایشان کم‌کاری نموده‌ایم، تصریح کرد: متأسفانه، مردم آن گونه که باید، از شخصیت والای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) شناخت ندارند؛ دشمن با شناخت دقیق جایگاه والای ولی فقیه، در تمام توطئه‌ها تمرکز خود را بر این نقطه قوت استوار نموده و به دنبال تضعیف جایگاه ایشان است.

حجت‌الاسلام والمسلمینتلخابی به برخی از محورهای سبک زندگی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) اشاره نمود و ابراز داشت: اهتمام به قرآن و عشق به اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، قانون‌مداری، برخوداری از بنیه علمی و...، الگوی اصلی برای ما و مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

رئیس مجتمع آموزش عالی فقه مردم‌داری، مشورت، قاطعیت، صلابت در عین نرمی، دوراندیشی، مصلحت‌نگری همراه با تحفظ مبانی، عزت و اقتدار در سیاست خارجی، رعایت حدود الهی در دیپلماسی، کسب مستمر اطلاعات از مجاری متعدد و مرزبندی دقیق با دشمن را از ویژگی‌های معظم‌له برشمرد و گفت: اگر بیانات و رویکرد هوشمندانه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در حمایت از تصمیم‌های کارشناسی‌شده نبود، امکان تفکیک مردم و معترضین میسر نبود.

وی ارتقای بصیرت روزافزون مردم را از قله‌های اصلی مدیریت مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) دانست و اذعان داشت: عمده ترین نقطه قوت ما در نظام جمهوری اسلامی، اقتدار شخصیت، بزرگی و مدیریت مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است؛ برای فهم سیاسی و بصیرت سیاسی، باید به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی) توجه بایسته‌ای داشته، تک تک فرازهای سخنرانی ایشان به مباحثه گذاشته شود.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: